Меню
м.Полтава, вул.Котляревського, 22В (офіс)
Наша адреса:
м.Полтава, вул.Котляревського, 22В (офіс)
Час роботи
Час роботи магазину:
  • Пн-пт - 09:00 - 18:00
  • Сб - 10:00 - 16:00
  • Нд - вихідний

ЩО ТАКЕ ФІЛАМЕНТНІ ЛАМПИ

ЩО ТАКЕ ФІЛАМЕНТНІ ЛАМПИ

За своїми техніко-експлуатаційними характеристиками світлодіодні лампи набагато перевершують аналогічний пристрій Едісона. Однак напівпровідникові джерела світла відрізняються яскраво вираженим сучасним зовнішнім виглядом. Вони сильно контрастують із класичними стилями оформлення, що буває згубно для задуму дизайнера. Вирішення естетичної проблеми були винайдені нещодавно, ними стали філаментні лампи. Внаслідок їх доопрацювання філаментні світлодіодні лампи перевершили стандартні матричні напівпровідникові джерела світла за експлуатаційними характеристиками.

Історія появи філаментних ламп
Несумісність світлодіодних ламп з традиційними інтер'єрами підштовхнула японських інженерів до розробки напівпровідникових джерел світла схожих на вигляд з лампою розжарювання. Таким чином, у 2008 році було представлено першу «ретро лампу», побудовану із застосуванням сучасної напівпровідникової технології. Однак низька потужність не дозволила їй посісти місце на ринку.

У 2013 році одразу дві китайські компанії представили доопрацьовані ФСЛ. Їхня потужність досягала еквівалента 85 Вт лампи розжарювання, при цьому повністю вирішувалася проблема відведення темпу та розміщення світлодіодних елементів. За своїми характеристиками вони набагато перевершили стандартні матричні світлодіодні лампи. Таким чином, розробка узвичаїлася і стала активно застосовуватися при створенні декоративного підсвічування і дизайнерського оформлення приміщень.

Конструкційні особливості ФСЛ
Як джерело світла у ФСЛ використовується філамент. Філамент складається з підкладки, виготовленої зі скла або сапфіру (штучний сапфір), на яку закріплені світлодіоди з послідовним з'єднанням. Зверху філамент покритий люмінофором. Один такий елемент довжиною 3 см може мати потужність від 08 до 13 Вт. Тому в лампах застосовуються одночасно десятки філаментних джерел світла.Філаментні LED лампи складаються з колби з газом. Усередині них знаходиться блок із філаментів. Живлення джерел світла здійснюється через драйвер, який вирівнює електричний струм та знижує напругу на філаментах до робітника. Відведення тепла від освітлювальних led елементів здійснюється за допомогою газу, яким наповнена скляна колба, а також скляної колби.

Насправді така конструкція показала ряд переваг перед звичайним матричним рішенням. Серед переваг філаментні лампи позиціонують такі фактори:

Відсутність потреби в оптичній системі відбивачів. Внаслідок цього знизилися втрати світлового потоку;
Висвітлюється весь простір довкола. Стандартні світлодіодні лампи висвітлюють лише одну півсферу;
Ефективне тепловідведення. Використання газу та скляної колби для відведення тепла показало кращі результати, ніж у радіаторів матричних конструкцій. Світлодіодні елементи не нагріваються вище за 60°C;
Естетичний зовнішній вигляд. Збереження класичного зовнішнього вигляду ламп розжарювання дозволило розширити естетичне застосування ФСЛ.
З недоліків ФСЛ, головним є їхня вартість. Філаментні світлодіодні лампи купити набагато складніше матричних освітлювальних напівпровідникових пристроїв. Придбати надійні ФСЛ лампи за прийнятною вартістю можна завзятих постачальників від компаній-виробників.

Параметри філаментних світлодіодних ламп
Технічні параметри новинки у світі LED освітлення дозволили виробу впевнено підкорити ринок. Наприклад, при використанні колби аналогічного 60 Вт джерела світла, що розжарюється, філаментна лампа е14 має світловий потік в 980 лм. Такий результат дорівнює лампі розжарювання 85 Вт. При цьому коефіцієнт світловіддачі становить від 116 лм/Вт до 150 лм/Вт. Індекс кольору філаментної лампи становить 90 CRI. А термін служби сягає 30000 годин. Важливо виділити можливість димування ФСЛ.

Створення філаментних світлодіодних ламп можна назвати випадковим. Проте, подальші доопрацювання розкрили потенціал технології. В результаті ФСЛ змогли перевершити звичні матричні світлодіодні лампи. Але, зараз філаментні лампи купити не дуже просто. Тим не менш, завдяки їх характеристикам попит на ФСЛ і відповідно їх виробництво поступово зростає.

Коментарі